Takip Et

Kertenkele ‘Yeniden Doğuş’

Kertenkele”Yeniden Doğuş”, yapımcılığını Yalçın Şen’ın üstlendiği, atv’de yayınlanmakta olan dizidir. 3. sezonda Timur Acar ve Sera Tokdemir ayrıldığı için dizinin konusu ve hikayesi değişmiş başrollerini ise Ahmet Kayakesen, Asena Tuğal ve Fatih Doğan devralmıştır. Yönetmenliğini Kartal Çidamlı ile Canan Çelik yapmaktadır. Uygulayıcı yapımcısı ise Erdoğan Sevinç’tir.

Dizi, Kemal Tebrizi adlı İranlı yönetmenin 2004 yılında yaptığı Marmoulak (Kertenkele) adlı sinema filminin bir uyarlamasıdır.[2][3] 25 Ekim 2014 tarihinde yayınlanan ilk bölümün ardından, yangın sahnesinde canı pahasına çocuğu kurtarmış olan iyi niyetli bir hırsız olan baş rolün, cezaevinden kaçmak için imam kıyafetleri giyerek sahte bir “hırsız imam” rolüne bürünmesi üzerine RTÜK’e çok sayıda şikayet gelmiştir.[4] İngiltere’de yayın yapan haftalık The Economist dergisi dizi ile ilgili tartışmalara 14 Kasım 2014’te yayınlanan sayısında yer vermiştir

Kertenkele, bir yandan bilinen bir çapkın, bir yandan da, komiser Ünsal ve diğer polislerin bir türlü ele geçirememiş olduğu profesyonel bir hırsızdır. Mafya babası Deli Kenan’ın boş sandığı evine girdiğinde Deli Kenan Kertenkele’yi yakalar ve ona ateş eder. Kertenkele kaçarken yanan bir ev görür ve polise ve mafyaya yakalanma pahasına içerideki küçük bir çocuğu yangından kurtarır. Sonunda tutuklanıp cezaevine girer. Esaret altında yaşamak istemeyen Kertenkele içtiği hap yüzünden hastaneye kaldırılır. Kaçma çabasına girdiğinde eline geçen imam kıyafeti ile polisin ve peşindeki mafyanın elinden kaçarken kendisini bir mahalle camisinde Ziya hoca adında imam olarak bulur. Yetersiz din bilgisi ile imamlık yapmaya çalışırken karşısına gayrimenkul kralı Ekrem Bey’in güzel torunu Zehra çıkar. Zehra’ya ilk bakışta aşık olan Kertenkele, hiç kimseyi beğenmeyen Zehra’nın güzel kızın kalbini çalmaya karar verir. Fakat Ünsal komiser, Zehra’nın eniştesidir. Sezon Finalinde Semih, Ziya Hoca’nın aslında Kertenkele olduğunu Levent’e ve Ünsal Komiser’e söyleyince Ünsal, bunu Ekrem Bey ve ailesine aktarır. Sokrat, Kertenkele’den yeğeninin intikamını almak için sevgilisini ve kız kardeşini esir alır ve üzerilerine bomba bağlar. Kertenkele ikisini de kurtarmak için depoya girdiğinde Sokrat, depodaki bombayı patlatır.

Kertenkele ‘Yeniden Doğuş’

Kertenkele ‘Yeniden Doğuş’ Bölümler

İzledikleri
Bölüm İsmi

Yorumlar (0)